Ročník 2012

Čertovské pohádky 2012 ovládli Čerti a mimozemšťané

Do druhého ročníku literární soutěže Čertovské pohádky, který pro děti ostravských základních škol uspořádal městský obvod Mariánské Hory a Hulváky, se přihlásilo více než sto mladých autorů z celé Ostravy a vznikla řada nádherných pohádkových příběhů.

"Potěšilo nás, že se mezi dětmi opět našli nadějní spisovatelé, kteří využili příležitost a nebáli se netradiční téma letošního ročníku zpracovat," řekl radní Patrik Hujdus. "Spojit do jedné pohádky čerta a ufona určitě není jednoduché a chce to velkou dávku fantazie. O to více jsme rádi, že se nám pohádek sešlo tak velké množství a děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili," dodal radní.

V průběhu června odborná porota ze všech došlých pohádek vybrala ty nejhezčí a jejichž autoři získali nádherné ceny v čele s týdenním pobytem v Hotelu Odra Paradise v Ostravici, včetně plné penze pro čtyřčlennou rodinu. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo ve čtvrtek 28. června 2012 v obřadní síni městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

1. místo: Bonifác, Martin a Vanesa, Anna Motyčková, víceleté Gymnázium Ostrava-Hrabůvka 
2. místo: Záchrana, Jakub Chromečka, ZŠ Gen. Janka
3. místo: O líné Karolínce, Veronika Radová, ZŠ Krestova
4. místo: Dvě pekla, Evelína Klimánková, ZŠ Gen. Píky
5. místo: Roháček a Ufounek, Kristýna Novotná, ZŠ Paskovská
6.-10. místo: Čert František a mimozemšťan, Filip Částečka, ZŠ Matiční
6.-10. místo: Čerti v nouzi, Matěj Mičian, ZŠ MUDr. Emílie Lukášové
6.-10. místo: Jak čert a mimozemšťan založili nový svět, Hana Urbancová, ZŠ Gen. Píky
6.-10. místo: Lední plocha v pekle, Erika Vodvárková, PORG
6.-10. místo: Můj čertí deník - týden plný dobrodružství, Matěj Mládek, ZŠ Dětská

Mentalistickou šou pro 100 dětí, tj. cenu pro zúčastněné školy, získala Základní škola Gen. Janka. Tuto školu přímo na slavnostním vyhlášení výsledků osobně vylosoval ze všech škol, které se letos do Čertovských pohádek zapojily, kouzelník a mentalista Kuba Vosáhlo. 

Vyhlášení z nahrávky doplnili také moderátoři a zprávaři mediálního partnera soutěže Hitrádia Orion, kteří prokázali svůj smysl pro humor a nazpívali pro Čertovské pohádky písničku. Poslechnout si ji můžete zde:

Nejšikovnější malíři se sešli v Restauraci Čertovka

Čertovské pohádky v letošním roce přišly s novinkou - výtvarnou soutěží, do které se mohly zapojit děti mateřských škol městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Jejich úkol byl velmi jednoduchý: namalovat obrázek na téma Čert a mimozemšťan. Ze všech obrázků jsme vybrali ty nejhezčí a jejich malíři získali sladkou odměnu v oblíbené mariánskohorské Restauraci Čertovka. Ve čtvrtek 28. června zde proběhlo vyhlášení výsledků výtvarné soutěže za účasti dětí, jejich rodičů, starostky městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liany Janáčkové a radního Patrika Hujduse, který je zároveň autorem soutěže Čertovské pohádky. Děti si pochutnaly na báječném poháru, pro rodiče byla připravena káva a tiramisu a všechny přítomné pobavil svou účastí promotým Hitrádia Orion, který zájemcům  namaloval na obličeje obrázky čertíků a na místo přivezl také dárečky pro oceněné děti. Na vítězné obrázky se můžete podívat zde.

CD s Čertovskými pohádkami je na světě

Stejně jako v loňském roce, i letos jsme nejhezčí Čertovské pohádky vydali na CD nosiči, který jsme věnovali prvňáčkům vybraných ostravských základních škol. Hlasy vypravěčům propůjčili moderátoři Hitrádia Orion, nově se k nim za organizátory soutěže přidala také starostka městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Liana Janáčková, radní Patrik Hujdus a náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek. Cédéčko obsahuje 18 Čertovských pohádek a nabízí více než hodinu poslechu. Věříme, že se Čertovské pohádky s podtitulem Čerti a mimozemšťané budou malým posluchačům líbit a těšíme se již nyní na další ročník.