Ročník 2014

Čertovské pohádky 2014 mají své vítěze

V pátek 13. června proběhlo v obřadní síni Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky slavnostní vyhlášení výsledků 4. ročníku soutěže Čertovské pohádky, který měl podtitul Čerti a zvířátka. Akce se společně s rodiči zúčastnilo deset nejlepších autorů soutěže, vybrané třídní kolektivy s učiteli, zástupci partnerů soutěže a vedení městského obvodu.

Vítězem Čertovských pohádek se stala devítiletá žákyně Základní školy Krestova Nela Friedrichová, která za svou pohádku O čertíku Pepíkovi a želvičce Amálce získala první cenu v podobě týdenního pobytu s plnou penzí pro celou rodinu na Hotelu Odra v Ostravici. Druhé místo obsadila žákyně Základní školy Dvorského Michaela Gluchová, která za svou pohádku Čertík uličník vyhrála dotykový mobilní telefon Nokia Lumia 520 a rodinnou permanentku do Zoo Ostrava za třetí místo dostal od organizátorů soutěže autor pohádky Čertík uhlík a kozy žák Základní školy Ukrajinská Pavel Skřička. Pro všech deset přítomných byly připraveny dárkové balíčky městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky a mediálního partnera soutěže Hitrádia Orion, finalistům organizátoři předali také ceny od dalších partnerů.

Mezi soutěžícími jsou autoři, kteří se do Čertovských pohádek letos nezapojili poprvé, ale zúčastnili se již minulých ročníků. Někteří finalisté byli dokonce mezi výherci i loni a tak nám v Ostravě možná vyrůstají noví a nadějní spisovatelé. Je vidět, že si Čertovské pohádky našly své příznivce a proto budeme tuto literární soutěž rádi organizovat i v dalších letech,“ řekla starostka městského obvodu Liana Janáčková.

Součástí slavnostního vyhodnocení bylo také divadelní představení herců Divadla loutek Ostrava – manželů Pavlíčkových. Sedmdesát přítomných dětí se tak zábavným způsobem dozvědělo, jaké existují loutky, jak se ovládají, jak si je mohou doma vyrobit a samy se dokonce do představení mohly zapojit a práci s loutkami si vyzkoušet. Nadšené obecenstvo pak výkony herců a dětí ohodnotilo zaslouženým obrovským potleskem. 

Seznam výherců:

1. místo: Nela Friedrichová - O čertíku Pepíkovi a želvičce Amálce, ZŠ Krestova
2. místo: Michaela Gluchová - Čertík uličník, ZŠ Dvorského
3. místo: Pavel Skřička - Čertík uhlík a kozy, ZŠ Ukrajinská
4. místo: Petr Skřička - Čert Buli a zvířátka, ZŠ Ukrajinská
5. místo: Adriana Svobodová - Čert a kouzelná kočička, ZŠ Výhledy
6. místo: Diana Adámková - Čertíci v ZOO, ZŠ MUDr. Emílie Lukášové
7. místo: Eleni Engonidu - Čertík Bertík a zvířátko, ZŠ Matiční
8. místo: Natálie Bartková - Čerti, kouzelný barevný svět a farma, ZŠ F. Formana
9. místo: Radim Vojkovský - Čert a chameleón, ZŠ Mitušova
10. místo: Karla Stela Levická - Čert a srnka, ZŠ MUDr. Emílie Lukášové

Výhercům gratulujeme a děkujeme všem, kteří jste se do letošního ročníku soutěže zapojili.

Mgr. Patrik Hujdus
radní městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky
zastupitel Moravskoslezského kraje

 

 Hitradio-orion Marianske-hory-a-hulvaky