Ročník 2015

Zveřejnili jsme výsledky 5. ročníku Čertovských pohádek

Literární soutěž Čertovské pohádky, kterou pro děti z celého Moravskoslezského kraje uspořádal městský obvod Mariánské Hory a Hulváky, zná letošní vítěze. "Téma 5. ročníku soutěže bylo Čerti v kuchyni a mladí spisovatelé dostali za úkol  vymyslet krátkou pohádku o čertovi, který měl něco společného s kuchyní anebo vařením. Do soutěže se nám přihlásilo 921 mladých spisovatelů z celého kraje a rozhodování poroty vůbec nebylo jednoduché," řekl 1. místostarosta městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Autory nejlepších soutěžních příběhů se ale porotcům nakonec vybrat samozřejmě podařilo. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v ostravském multikině CineStar, kde se sešli nejen finalisté soutěže, ale také vybrané třídní kolektivy, zástupci organizátora a partneři, kteří do soutěže věnovali lákavé a atraktivní ceny. Na vyhlášení výsledků navázalo školské představení české pohádky Sedmero krkavců.

Absolutní vítězkou letošního ročníku soutěže se stala třináctiletá Kristýna Bašandová z Ostravy se svou pohádkou Smlouva s čertem. Vyhrála tak první cenu - poukaz na rodinnou dovolenou v Chorvatsku v hodnotě 30 tisíc korun od hlavního partnera soutěže cestovní kanceláře CHERRY TOUR s.r.o.

Druhé místo s pohádkou Čerti v kuchyni obsadil čtrnáctiletý Vojtěch Trecha z Havířova, který získal poukaz na týdenní pobyt pro celou rodinu na Hotelu Odra v Ostravici s plnou penzí, volným vstupem do bazénu, sauny a posilovny.

Na další úspěšné autory čekaly také zajímavé ceny - iPad mini, mobilní telefon Lumia, roční rodinná permanentka do zoologické zahrady, stavebnice Merkur, poukaz do restaurace Čertovka, a každý z finalistů také obdržel dárkové balíčky městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky, společnosti LIBREX Publishing a mediálních partnerů soutěže Hitrádia Orion a Moravskoslezského Deníku.

"Atmosféra v sále byla úžasná. Všem soutěžícím děkujeme a vážíme si toho, že si udělali čas a napsali pohádku. Vyhrát ale nemůže každý a konkurence v letošním roce byla díky rozšíření Čertovských pohádek z Ostravy do celého Moravskoslezského kraje obrovská. Výhercům proto gratuluji a těším se na pohádkové příběhy, které děti vymyslí příští rok," doplnila starostka Mariánských Hor a Hulvák Liana Janáčková s tím, že téma následujícího ročníku organizátoři zveřejní na začátku příštího roku.

Nejhezčí pohádky letošního roku namluví v průběhu letních prázdnin moderátoři Hitrádia Orion na CD, které dostanou v září jako dárek prvňáčci vybraných základních škol.

Seznam výherců:

1. místo: Kristýna Bašandová, Smlouva s čertem (ZŠ I. Sekaniny, Ostrava-Poruba)
2. místo: Vojtěch Trecha, Čerti v kuchyni (ZŠ Moravská, Havířov-Šumbark)
3. místo: Jakub Macháček, Začarovaná kuchyň (ZŠ Gen. Janka, Ostrava - Mariánské Hory)
4. místo: Eva Schimetzková, Nejpekelnější recept (ZŠ Bolatice)
5. místo: Libor Hanslík, Čertoraich (ZŠ I. Sekaniny, Ostrava-Poruba)
6. místo: Michaela Marošová, Čerti a palačinky (ZŠ Bohumínská, Slezská Ostrava)
7. místo: Daniel Lochman, O kuchtíkovi Janovi (ZŠ Olbramice)
8. místo: Dominik Badošek, O čertíkovi Prckovi (ZŠ Fr. Formana, Ostrava-Dubina)
9. místo: Jan Urban, Čertovské řemeslo (ZŠ Gen. Janka, Ostrava - Mariánské Hory)
10. místo: Nikola Vogalová, Lukáš - záchrana pekla (ZŠ Vratimov, Masarykovo náměstí)
11. místo: Kristýna Gasiorová, V jednom království (ZŠ Stonava)

 

Hitradio-orion